הדרכת הורים

הדרכת הוריםלהיות הורה זה קצת כמו להיות גיבור על – מוטלת על הכתפיים אחריות גדולה על שלומם של אחרים שמצפים שתושיע אותם, צריך לצלוח כל כך הרבה אתגרים בו זמנית, להילחם עבור מטרות נעלות, לעיתים לגמרי לבד.

עם זאת, בניגוד לגיבורי על, הורים לא תמיד זוכים לתהילה מהירה ולתשואות על מאמציהם, עליהם להאבק על ערכים חשובים לא מול אויב יריב מרוחק אלא מול הילדים שלהם. בניגוד לסרטים בהם גיבור העל מצליח להשיג את מטרתו בקלות יחסית,  ב"זבנג וגמרנו", בהורות אתה חייב להשקיע מאמץ לאורך זמן. נוסף על כך, גיבורי על, תמיד נראים לנו מלאי אנרגיות ומצליחים לעשות שימוש מהיר בכוח העל המתאים לכל מצב. הורים פעמים רבות מגיעים לאתגרים ההוריים עם מחסור באנרגיות הדרושות, וכשהם לא תמיד זוכרים את הכוחות שיש באמתחתם.

הם מוצפים לעיתים בתחושות חוסר אונים, חרדה ואשמה ("אני תמיד נכנע/ת", אני מעניש/ה בצורה מוגזמת ולא הגיונית").

במפגשי הדרכת הורים אסייע לכם לא להיות לבד עם התהיות והלבטים, להבין את מצבו הרגשי של ילדכם, את דפוסי התקשורת שנוצרו במשפחה, וכמובן לרכוש כלים ודרכי התמודדות חדשות.

אני מאמינה שאתם ההורים משמעותיים כל כך בתהליכי שינוי אצל ילדכם. כך, פעמים רבות מספיקה העבודה עם ההורים לשיפור מצבו הרגשי של הילד, גם ללא פגישות עם הילד עצמו.

הורים רבים מגיעים אלי בכדי לבקש כלים שיעזרו להם להתמודד עם ילדיהם, אחרים באים בתחושה שיש בידם הכלים אך הם אינם מצליחים ליישם אותם. בפגישות אנו ננסה להבין את הקשיים הספציפיים עימם אתם באים, למצוא כלים מתאימים להתמודדות במקרה הצורך וכן להבין את הקושי להשתמש בכלים. פגישות אלה הן מקום לצבירת כוחות להתמודדות עם הילדים ולצבירת ביטחון במסוגלות ההורית שלכם.

הדרכת הורים יכולה להיות גם תהליך קצר של התייעצות סביב בעיה ספציפית, כגון: קשיים סביב שינה של ילדים, התמודדות עם התקפי זעם אצל ילדים, התמודדות עם משבר במשפחה (גירושים, אובדן של אדם קרוב, וכו')'.

אם אתם חשים שניסיתם כל שאתם יכולים כדי לשפר את מצבו הרגשי של ילדכם, אך זה עדיין לא מספיק,
או אתם מעוניינים במקום בו תוכלו להביא את לבטיכם בקשר להורות שלך, ולהתמלא באנרגיות חדשות להתמודדות,
פנו אלי ואשמח לעזור לכם
.

רוחה חרמוני
פסיכולוגית קלינית וחינוכית מומחית 050-2561680