טיפול פסיכולוגי במבוגרים

טיפול פסיכולוגי במבוגריםבמהלך החיים כל אדם מתמודד עם משברים וחווה מצוקה רגשית. ברוב המקרים אנשים מצליחים להתמודד עם הקשיים בכוחות עצמם או בסיוע תמיכה של חברים ושל משפחה. עם זאת, לעיתים עוצמת המצוקה גדולה מדי או שהמצוקה ממושכת מדי, כך שהמשאבים האישיים אינם מספיקים להתמודדות. במצב כזה מומלץ לפנות לטיפול פסיכולוגי.

אנשים רבים פונים לטיפול פסיכולוגי לא מסיבה של מצוקה נקודתית וממוקדת, אלא כי הם רוצים לשפר את איכות חייהם. כך למשל, לעיתים מלווה אותם חווית תקיעות, הם חשים לא מאושרים, חסרי מטרה בחיים ולא ממשים את עצמם. ייתכן ומבחוץ הם נראים מתפקדים ומצליחים, אך ההרגשה הפנימית שלהם שונה מדימוי זה. הם פונים לטיפול בכדי לגלות מה חוסם אותם ולמצוא ייעוד בחייהם.

טיפול פסיכולוגי מאפשר התמודדות עם קשיים תוך אישיים, כגון: חרדה, דיכאון, דימוי עצמי נמוך, התמודדות עם מצבי משבר כמו מחלה ואובדן. טיפול פסיכולוגי מאפשר גם התמודדות עם קשיים ביחסים הבין אישיים, כגון: קושי ביצירת קשרים חברתיים קושי ביצירת זוגיות, ספקות בנוגע למערכת זוגית שנמצאים בה, גירושין. 

אני מאמינה שטיפול פסיכולוגי יכול לעזור לכל אדם מכל נקודה בה הוא נמצא. כדי להצליח בכך, הטיפול צריך להיות מותאם לצרכיו וכוחותיו של כל מטופל באופן אישי.

אני סבורה שטיפול פסיכולוגי משמעותי שיביא לשינוי בחיי אדם יכול להתרחש רק בתוך קשר בינינאשי חם, מכיל, לא שיפוטי ומצמיח. אני יוצרת קשר עם המטופלים שלי בגובה העיניים, מסתכלת איתם יחד על החיים שלהם, מבינה עימם את דפוסי ההתנהגות והחשיבה המאפיינים אותם ואת הדרכים בהם דפוסים אלה משפיעים על החיים שלהם. יחד אנו מתבוננים ברגשות הכואבים, מוצאים דרכי התמודדות יעילות יותר וגם מגלים את הכוחות הקיימים ופועלים להעצמתם.

אל תישאר\י עם הקשיים שלך לבד, אני יכולה לעזור לך לעשות שינוי משמעותי
ולהרגיש טוב יותר עם עצמך ועם חייך. צור עימי קשר

רוחה חרמוני
פסיכולוגית קלינית וחינוכית מומחית 050-2561680